5 ověřených tipů, které prodlouží životnost Vaší magnetky

Na co opravdu myslet při vrtání magnetickými vrtačkami?

#1: Čistý a rovný povrch při vrtání

Nerovnoměrný povrch a nahromaděné nečistoty zabraňují tomu, aby magnet dosáhl optimálního výkonu. Správné uchycení materiálu ovlivňuje životnost stroje a vrtáků.

#2: Musím používat chladicí kapalinu?

Nemusíte. ALE - tím svou vrtačku zničíte dříve než se nadějete. Používání chladicí kapaliny při každém vrtání zvyšuje životnost stroje i vrtáků. Chladicí kapalinu používejte při vrtání směrem dolů, směrem nahoru použijte řezací olej.

#3: Správný posuvný poměr

Při vrtání zvolte správný tlak na páku tak, aby se zachovaly otáčky motoru. Při snížení otáček může dojít ke spálení motoru. Dodržujte doporučené otáčky motoru na daný průměr vrtáku.

#4: Ostrý vrták se správným průměrem

Jádrové vrtáky vyvrtají otvor s použitím menší síly a času než obyčejné vrtáky. Otvor je čistý a připraven k dalšímu zpracování. Tupé vrtáky vyžadují vyšší tlak na materiál, což způsobuje rychlejší opotřebení stroje a delší dobu vrtání. Pro svoji práci a stroj zvolte správný průměr vrtáku.

#5: Udržování magnetických vrtaček

Řiďte se pokyny v návodu k použití. Během používání magnetky se snažte vyhnout kolísání napětí - nedoporučujeme používání stroje připojeného na agregát. Během práce zabraňte vniknutí hrubých nečistot do motoru. Pravidelné servisní prohlídky vám zajistí dlouhou a pohodlnou práci se strojem. Vrtačku přenášejte v ochranném obalu.

Kliknutím na „Přijmout vše“ souhlasíte s tím, že můžeme shromažďovat informace o vás pro různé účely, včetně: Funkce, Statistiky a Marketingu