Inteligentní míchání pomocí Collomatic AOX-S v praxi

Stavební firma potřebovala v krátkém čase položit dlažbu v rodinném domě ze 60-tých roků 20. století. Protože šlo o starší stavbu, mistři museli nejprve strhnout starou podlahu. Po jejím odstranění vznikly nerovnosti od 5 mm do 40 mm, které bylo třeba vyrovnat nivelační hmotou. Výpočtem zjistili, že k vyrovnání takových nerovností potřebují přibližně 3 tuny materiálu, což je asi 115 pytlů nivelační hmoty..

Jak co nejrychleji a nejefektivněji vyrovnat nerovnosti na podlaze o rozloze 60 m2?

Pokud by na míchání takového množství materiálu použili „obyčejné“ míchadlo a směs by následně nosili na místo pouze ve vědrech, práce by byla časově i fyzicky náročná. Vymezený čas na úpravu podlahy byl jeden den. Stavební firma proto zvolila míchání v automatickém míchacím zařízení Collomatic AOX – S s transportním vozíkem na 65-litrové nádoby. S tímto míchacím automatickým zařízením byla firma schopná namíchat vzpomínaných 115 pytlů nivelační hmoty za přibližně 4 hodiny a za jeden celý den dokončili vyrovnání cca 60 m2 podlahy. V zařízení AOX – S mohli míchat 2 pytle nivelační hmoty najednou, čím si zkrátili čas míchání o polovic. Použitím transportního vozíku si stavební firma ulehčila práci a také počet lidí, jelikož míchadlo a transportní vozík mohl obsluhovat jen 1 člověk.

 

 

Půjčte si míchací zařízení Collomatic AOX-S a i vy ušetřete čas a peníze!

Další výhodou míchacího zařízení AOX - S jsou jeho hmotnost (51 kg) a rozměry (600 x 820 x 870 mm). Zařízení je připojitelné k 220 V síti a bez problémů se vejde i na malé stavby. Obvykle se objem materiálu, který firma míchala při vyrovnávání podlahy v rodinném domě, používá míchačka a systém transportních hadic a zařízení. Tyto jsou však velké, připojují se k 440 V a obtížně se čistí.

Kontaktujte naše technické poradce