Výběr správného míchací metly - alfa a omega míchání

Volba správné metly má zásadní vliv na kvalitu promíchání

#1: Typ a velikost míchací metly

Pouze se správným mísícím účinkem, správným typem a velikostí míchací metly a se správným pohonem můžete dosáhnout dokonalého výsledku. Perfektně smíšený materiál lze snáze zpracovat a může plně ukázat své technické vlastnosti.

#2: Viskozita materiálu a směr míchání

Míchací účinek zespodu nahoru ↑

Materiál je v kbelíku posouván zdola nahoru a proudí po boku opět směrem dolů. Usnadňuje míchání hustých a vysoce naplněných materiálů, jako jsou malty, beton, omítky, potěr, materiály z písku a štěrku. Míchací metla se zaboří lehce do materiálu.

Míchací účinek shora dolů ↓

Materiál je přitlačen shora dolů. Ideální pro tekuté a lehké materiály, protože zabraňuje stříkání a zabraňuje tvorbě hrudek. Optimální pro barvy, disperze, tekuté nátěry, těsnící hmoty nebo měkké výrobky na bázi sádry.

Paralelní účinek míchání →

Zde dochází uprostřed k turbulenci materiálu se silným nasávacím účinkem. Vysoké smykové síly míchadla působí proti tvorbě hrudek. Ideální pro měkké plastické a krémové výrobky, jako jsou lepidla na obkládačky, jemná stěrky, soudržné nátěrové tmely, lepící a zpevňující malty.

Collomix má perfektní pomůcku pro vhodný výběr košťata - snadno se zorientujete podle značky a názvu konkrétního materiálu: www.mixingatlas.com

 

Kliknutím na „Přijmout vše“ souhlasíte s tím, že můžeme shromažďovat informace o vás pro různé účely, včetně: Funkce, Statistiky a Marketingu