Jako u všech ostatních specifických nástrojů, i při míchání je důležité použít správnou metlu. V následujícím článku odborníci z továrny na výrobu míchadel a metel COLLOMIX vysvětlí, na co si musí dát řemeslníci pozor při výběru té správné metly.

Díky Mixagonu COLLOMIX může každý řemeslník rychle najít tu správnou metlu.

Trh stavební chemie je charakteristický širokou škálou produktů pro širokou škálu aplikací. Ať už je to jemně vlhká malta, jemně krémová lepící nebo tekutá plniva – každý materiál je svou viskozitou a složením jiný a musí být podle toho důkladně připraven, aby mohl plně rozvinout požadované vlastnosti a kvalitu. To platí zejména pro proces míchání. Vzhledem ke komplexnosti sortimentu je zde uživatel často přetížen.

Problém je, že nesprávná metla se často používá ze zvyku. Zkušenosti ukazují, že cement na dlaždice z roku 2005 už dnes není stejný. Mění se formulace, přidávají se nebo nahrazují chemické látky a v důsledku toho se často mění chování materiálu při míchání. Kdysi míchadlo fungovalo, ale dnes už nemusí být správné. To může vést ke špatným výsledkům míchání.

Logickým důsledkem je vyšší spotřeba materiálu, chybné zpracování, které často vede k pozdějším škodám a reklamacím, jakož i delší pracovní dobu.

Správná metla pro každý materiál

Každému profesionálovi je jasné, že k vrtání do betonu, dřeva nebo kovu by měl být použit správný vrták. Totéž platí pro různé míchací materiály, jako je cementová malta, vyrovnávací hmota nebo lepidlo atp. Je to proto, že každý materiál má jiné složky, vlastnosti a viskozity. Stejně jako při vrtání nebo řezání je proto třeba v každém případě použít vhodný míchací nástroj. Specifický tvar míchacího koše, jeho průměr a jeho míchací účinek podporují rychlé smáčení a homogenizaci míchané hmoty. Je dokázáno, že například optimálně namíchané lepidlo na obklady zůstane déle otevřené a snáze se s ním pracuje. V ideálním případě to umožňuje materiálu plně rozvinout zamýšlené vlastnosti, jako je přilnavost a trvanlivost. Správná metla zároveň umožňuje rychlejší a jednodušší míchání pro uživatele.

Společnost COLLOMIX – která se mícháním zabývá již 50 let – vyvinula dvě úspěšné pomůcky pro rozhodování jako efektivní nástroje pro nalezení optimální metly.

COLLOMIX Mixagon - rychlé nalezení správné metly

S pomocí COLLOMIX Mixagon se řemeslníci rychle zorientují a na základě běžných materiálů a viskozit identifikují tu správnou metlu. Přední strana je rozdělena na plastické, krémové a tekuté materiály a jasně ukazuje vhodný typ košťata. Na zadní straně jsou další informace o zpracování požadovaných množství a odpovídající velikosti doporučené metly a uchycení.

COLLOMIX Mixagon je dodáván s každým míchadlem a můžete si jej stáhnout i zde.

Míchací atlas COLLOMIX

COLLOMIX míchací atlas je jedinečnou referenční prací. Je jako chodící encyklopedie, ve které uživatel metel najde mnoho známých výrobců produktů stavební chemie a seznam produktů, o které se jedná. Pro každý produkt, který je třeba smíchat, poskytuje míchací atlas doporučení pro optimální míchadlo a metlu. Vyhledávání je snadné a pohodlné; můžete vyhledávat podle výrobce, podle jednotlivého produktu nebo podle typu materiálu (např. omítka, lepidlo na obklady nebo těsnící hmota, atd.). Výsledkem je, že míchací atlas poskytuje správné míchadlo a pro větší množství doporučuje i vhodné míchací zařízení COLLOMATIC.

COLLOMIX míchací atlas je dostupný bezplatně prostřednictvím tohoto linku.

Stručný přehled: jakou funkci má ta či ona metla

Kliknutím na „Přijmout vše“ souhlasíte s tím, že můžeme shromažďovat informace o vás pro různé účely, včetně: Funkce, Statistiky a Marketingu