Kontakt 724 944 078
ÚvodPodpora

Inteligentní míchání pomocí Collomatic AOX-S v praxi

Stavební firma potřebovala v krátkém čase uložit dlažbu v rodinném domě ze 60-tých let 20. století. Neboť šlo o starší stavbu, dělníci museli nejdříve strhnout starou podlahu. Po jejím odstranění vznikly nerovnosti od 5 mm do 40 mm, které bylo potřeba vyrovnat nivelační hmotou. Výpočtem zjistili, že na vyrovnání těchto nerovností potřebují přibližně 3 tuny materiálu, což je asi 115 pytlů nivelační hmoty.


Stavební firma stihla vymíchat a vylít 115 pytlů nivelační hmoty v průběhu jednoho dne. Stavební firma stihla vymíchat a vylít 115 pytlů nivelační hmoty v průběhu jednoho dne.

 

Pokud by na míchání takového množství materiálu použili „obyčejné“ míchadlo a směs by následně nosili na místo jen ve vědrech, práce by byla časově i fyzicky náročná. Vymezený čas na úpravu podlahy byl jeden den. Stavební firma proto zvolila míchání v automatickém míchacím zařízení Collomatic AOX – S s transportním vozíkem na 65-litrové nádoby. S tímto míchacím automatickým zařízením byla firma schopna namíchat zmiňovaných 115 pytlů nivelační hmoty za přibližně 4 hodiny a za jeden celý den dokončili vyrovnání cca 60 m2 podlahy. V zařízení AOX – S mohli míchat 2 pytle nivelační hmoty najednou, čímž si zkrátili čas míchání o polovinu. Použitím transportního vozíku si stavební firma ulehčila práci a taktéž snížila počet lidí, neboť míchadlo a transportní vozík mohl obsluhovat pouze 1 člověk.

 

Půjčte si míchací zařízení Collomatic AOX - S a i vy ušetřete čas a peníze!

 

Další výhodou míchacího zařízení AOX – S jsou jeho hmotnost (51 kg) a rozměry (600 x 820 x 870 mm). Zařízení je připojitelné k 220 V síti a bez problémů se vejde i na malé stavby. Obyčejně se na objem materiálu, který firma míchala při vyrovnávání podlahy v rodinném domě, používá míchačka a systém transportních hadic a zařízení. Tyto jsou však velké, připájejí se k 440 V a špatně se čistí.

 

Velikost míchací nádoby je 65 l, objem míchaného materiálu je 40 l.

 

 


Zpět
Copyright 2014 - 2019 © ALLMEDIA, spol. s r.o. - organizační složka Všechna práva vyhrazena.
design: Studio 001 Vytvárame eshopy - All4Shop.sk Vytvárame eshopy